.
Video

Anasınıfı Dersleri Ayşe Öğretmen

Please log in or Üyelik to like posts.
Video

Aile ile İlgili Anaokulu Etkinlik Örnekleri

Anaokulu aile etkinlikleri, aileyi tanıma ile başlar. Çocuk ailesini tanıtmayı öğretirken, aslında kendisi de tanır.

Anaokulu aile etkinlikleri¸ en küçük taş gruplarında soy ağacı ile başlar. Çocuk anne ve babası dışında, anneanne – babaanne – dedeler, teyzeler ve halaları da anlatır. Bu sayede hem sevgisinden söz etmiş olur hem de öğrenir. Sosyal anlamda kendisini geliştirdiği bir etkinlik olacaktır. Çocuk bu sırada diğer arkadaşlarının da ailesi hakkında bilgi alır. Anaokulu aile etkinlikleri sayesinde, kendisinin kardeşinin olmaması ya da diğer ailelerde teyze hala olmaması gibi durumları öğrenir. Bu sayede kendisinin dışında farkları da keşfetme şansı bulur.

Anaokulu Anne Etkinlikleri

Anaokulu anne etkinlikleri, anneyi anlatma ve anneye hediyeler yapma ile başlar. Anne için çiçek hazırlama, anne için resim yapma gibi etkinlikler olur. Bunun dışında anne etkinlikleri, anne ile birlikte zaman geçirme, annenin yanında davranış nasıl oluyor gözlemleme açısından davet ile devam eder. Çocuğun annesinin okula davet edilmesi ve bir etkinlik boyunca yanında kalması, anne ilişkisini geliştirmek açısından önemli olacaktır. Anaokulu aile etkinlikleri arasında, anne ile zaman geçirerek okulda bir etkinlik yapma önemlidir. Bu aşama çocuğun okula alışmasından sonra olur. Çocuk okul ile aile arasındaki farkı görmelidir.

Anaokulu anne etkinlikleri arasında, aileyi anlatma dışında, soy ağacı dışında da meslekleri anlatırken anne mesleklerinin anlatılması söz konusudur. Bunları değerlendirip, ona göre bir etkinlik planlaması yapılacaktır.

6 Yaş Anaokulu Etkinlikleri Pdf Kaynaklar

6 yaş anaokulu etkinlikleri neler? Yaş grubuna göre etkinlikler yapılır. Resim çizme, boyama, yapıştırma etkinlikleri gibi etkinliklerin dışında bilişsel gelişim için artık farklı etkinlikler de yapılır. Sayı sayma, işlemleri öğrenme gibi etkinlikler söz konusu olacaktır. 6 yaş anaokulu etkinlikleri arasında, mutlaka toplama çıkarma işlemleri öğrenilecektir. Öğretmen tarafından yapılan etkinlikler, kullanılan objeler ile çok daha hızlı ve kolay öğrenilecektir. Çocuğun gelişimi için o yaş grubunda son derece faydalıdır.

Anaokulu aile etkinlikleri ile çocuk sosyalleşme dışında, kendisini ifade etme konusunda da başarılı olacaktır.

Sevgili eğitimciler, sevgili öğretmenler ve öğretmen adaylarımız. Amacı çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almasını isteyen herkes.

Çocuklarımızın eğitimleri için kendinizi geliştirmek ister misimiz?

Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir akademisi olan 7 Renk Akademi sizlere onlarca seminer sunuyor.

Web sitesine BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz. Eğitim sonunda alacağınız belgeler ile de kendinize yeni fırsatlar yaratabilirsiniz.

Uzaktan Eğitimi Nasıl Alacağım?
0545 965 1490 ı arayarak veya whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.

Program ile İlgili Önemli Notlar
Sertifikalar eğitim süresi bittikten sonra 7 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.
Eğitim şekli uzaktan eğitimdir. Türkiye’ nin her yerinden eğitime katılabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

Eğitime herkes katılabilir.

Eğitim ne işime yarar?

Eğitimler ile kendinizi geliştirebilir, yeni eğitimler ile yeni bilgilerin kapılarını açabilir,hem kendiniz için hem çocuklarımız için daha iyi bir geleceğe adım atabilirsiniz.

Belge ne işime yarar?

Bu eğitim ile birlikte onaylı ve geçerli bir belgeye sahip olabilir,kariyerinizde yükselebilir,iş imkanlarınızı arttırabilir,mevcut konumuzda yükselebilir,cvnize ekleyebilir,cv ekleme sitelerinde herkesten 1 adım önde olabilir,uzmanlığınızı belgeleyebilir ve eğitmenlik yapabilirsiniz.

İş ilanları için belgeyi nerelere eklemeliyim?

İş arıyorsanız belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

 

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Bir cevap yazın