.
Video

Anasınıfı Dersleri Damla Öğretmen

Please log in or Üyelik to like posts.
Video

Anaokulu Etkinlik Dosyası Nasıl Hazırlanır?

Anaokulu etkinlik dosyası, hangi etkinliklerin yapılacağına göre hazırlanır. Çocukların düzenli etkinlik yapmasını sağlamak açısından önemlidir.

Anaokulu etkinlik dosyası aynı zamanda mutlaka dönem dönem saklanır. Gerekli kontrollerin yapılması açısından son derece önemlidir. Etkinliklerin programlanması konusunda avantaj elde etmeniz açısından, etkinlik dosyalarının yaş grubuna göre – sınıf sınıf oluşturulması da tercih edilebilir. Hazır olan dosyaların tercih edilmesi durumunda ise programlanan etkinliklerin uygulanması yeterli olacaktır. Anaokulu etkinlik dosyası seçenekleri tercih edilerek de evde uygulamaların yapılması sağlanabilir.

Anaokulu Etkinlik Fikirleri

Anaokulu etkinlik fikirleri neler? Düzenli olarak uygulanacak olan etkinlikler için mutlaka motor becerilerinin gelişimi, duyusal gelişim, çocuğun sayısal gelişimi gibi hususlar ön planda tutulmalıdır. Yapılan etkinlikler için çocukların kazanımlarının da ne olacağı şekilde bir dosya oluşturulmalıdır. Farklı pek çok fikir, bu gelişim sürecine uygun şekillenmelidir.

Drama etkinlikleri en çok yapılan uygulamalar arasında. Çocuğun grup ile hareket etmesi, bencillik sorununu çözmesi, birlikten kuvvet olduğunu görmesi gibi kazanımlar elde edilir. Drama ile ailelerini tanıtmaları ya da kendilerini bir figür olarak anlatmaları keyifli olacaktır.

Fen etkinlikleri kapsamında da minik deneyler yapmak, onları okula hazırlayacaktır. Anaokulu etkinlik fikirleri kapsamında, çocuğun sayı sayması ya da buna benzer şeyler yapması da sağlanır. Kağıt, karton, yapıştırıcı kullanarak aynı zamanda motor becerilerinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Anaokulu etkinlik dosyası içinde hem bu fikirler yer alacak hem de direkt olarak çocuk için ne kadar faydalı olacağı konusunda da bilgi verilecektir. Bunları göz önünde bulundurun.

Anaokulu Etkinlik Dokümanları

Anaokulu etkinlik dokümanları uzun süre saklanır. Bu şekilde etkinliğin yapılması çok daha avantajlı olacaktır. Etkinliklerin uygulanmasında, eğitici gözetmeninde çocuk için kazanımlar not edilir. Bu kazanımlar üzerinden dokümanların oluşturulması sağlanır. Detaylı bilgi verilmesi, etkinliklerin tam olarak gözlemlenmesi de bu şekilde olur. Anaokulu etkinlik dosyası içinde her şey yer alacaktır. Çocuklar için özel bilgi verilecek alanların olmasına da özen gösterilir. Bu sayede direkt olarak doküman üzerinden bilgi edinilmiş olur. Anaokulu etkinlik dokümanları kontrollü şekilde oluşturulmalıdır.

Sevgili eğitimciler, sevgili öğretmenler ve öğretmen adaylarımız. Amacı çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almasını isteyen herkes.

Çocuklarımızın eğitimleri için kendinizi geliştirmek ister misimiz?

Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir akademisi olan 7 Renk Akademi sizlere onlarca seminer sunuyor.

Web sitesine BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz. Eğitim sonunda alacağınız belgeler ile de kendinize yeni fırsatlar yaratabilirsiniz.

Uzaktan Eğitimi Nasıl Alacağım?
0545 965 1490 ı arayarak veya whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.

Program ile İlgili Önemli Notlar
Sertifikalar eğitim süresi bittikten sonra 7 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.
Eğitim şekli uzaktan eğitimdir. Türkiye’ nin her yerinden eğitime katılabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

Eğitime herkes katılabilir.

Eğitim ne işime yarar?

Eğitimler ile kendinizi geliştirebilir, yeni eğitimler ile yeni bilgilerin kapılarını açabilir,hem kendiniz için hem çocuklarımız için daha iyi bir geleceğe adım atabilirsiniz.

Belge ne işime yarar?

Bu eğitim ile birlikte onaylı ve geçerli bir belgeye sahip olabilir,kariyerinizde yükselebilir,iş imkanlarınızı arttırabilir,mevcut konumuzda yükselebilir,cvnize ekleyebilir,cv ekleme sitelerinde herkesten 1 adım önde olabilir,uzmanlığınızı belgeleyebilir ve eğitmenlik yapabilirsiniz.

İş ilanları için belgeyi nerelere eklemeliyim?

İş arıyorsanız belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

 

Reactions

0
0
0
0
0
0
Already reacted for this post.

Tepkiler

Bir cevap yazın